دسته‌ها
نوشته ها

مکالمه آیلتس با میثم

من در تابستان ۱۳۸۸ (۲۰۰۹ میلادی) در تهران آزمون رسمی آیلتس رو تجربه کردم. یادم میاد زمان آزمون اسپیکینگ آیلتسم رو ساعت ۱۷:۴۵ در بُرجی در میرداماد تعیین کرده بودند. مثل همه، مُضطرب بودم. مهمترین دلیل استرسم این بود که جز با همکلاسی هام با هیچکس دیگه ای تمرین مکالمه به زبان انگلیسی نداشتم. مخصوصاً با شخصی که زبان مادریش انگلیسی باشه.

ساعت ۱۷، به محل برگزاری آزمون رسیدم و ۴۵ دقیقه رو صرف آرامش دادن به ذهنم کردم. تمام تلاشم این بود که اعتماد به نفسم رو از دست ندم و خودم رو با انرژی و مثبت نشون بدم.

ساعت ۱۷:۴۵، خانم جوونی که بعدتر خودش رو جولیا معرفی کرد از یکی از اتاق ها بیرون اومد و اسمم رو صدا زد. خوب می دونستم که نمره بر اساس همین ۱۳ دقیقه بهم داده میشه؛ نه بر اساس ساعت ها و روزها تمرینی که داشتم. پس هر جور شده باید با اعتماد به نفس و لبخند بر لب صحبت می کردم. در آخر هم نباید به هیچ وجه سوال می کردم که آیا خوب بودم یا نه! چون این خودش نشونه نداشتن اعتماد به نفسه.

وقتی آزمون تموم شد و از درب خارج شدم، حس رضایت داشتم. از اولین تجربه گفتگو با یک نِیتیو لذت برده بودم. دو هفته بعد، نمرات آزمون آیلتس منتشر شد. بالاترین نمرم، نمره speaking بود که ۷‌.۵ شده بودم. خیلی از نتیجه راضی بودم چون از شرکت در آزمون IELTS فقط یک هدف داشتم: محک زدن مهارت مکالمه و گفتگوم به زبان انگلیسی.

امروز بعد از ده سال تدریس خصوصی و همکاری با چند آموزشگاه در تهران، همچنان مشتاقم به عزیزان علاقمند به کسب نمره خوب در آزمون IELTS کمک کنم و تجربیاتم رو در اختیارشون بذارم.

دوره مکالمه آیلتس با من، ۱۶ جلسه ۴۵ دقیقه ای هست و شهریه این دوره تا پایان بهمن ۱۴۰۲، ۹۶۰ تومن تعیین شده. در هر جلسه درباره سه موضوع که از قبل برای شما ارسال شده صحبت می کنیم و در پایان هر جلسه هم نقاط قوت و ضعفتون بررسی میشه.

دوره مکالمه آیلتس با میثم در ۱۶ یا ۸ هفته به دو شیوه صوتی یا تصویری و در زمان مناسب برای شما برگزار میشه. قبل از ثبت نام، می تونید از جلسه رایگان مشاوره و آشنایی (به زبان فارسی) و از یک جلسه رایگان آزمایشی (به زبان انگلیسی) استفاده کنید.