دسته‌ها
نوشته ها

پارتنر زبان حرفه ای

همه ما دوست داریم رَوون و با کمترین ایراد به زبان انگلیسی صحبت کنیم. مهارت اسپیکینگ (speaking) برای زبان آموزها اهمیت زیادی داره چون با این مهارت به دیگران (و خودشون) نشون میدن که چقدر در یادگیری زبان انگلیسی پیشرفت داشتن.

به نظر من، شخصی که با تمام وجود می خواد به انگلیسی خوب صحبت کنه، باید حداقل این سه دسته تمرین مکالمه رو داشته باشه:

۱. مکالمه و گفتگو با خود: یک موضوع رو انتخاب کنید و ده دقیقه ای دربارش حرف بزنید. نیازی به هماهنگی با شخص دیگه ای نیست و روزی چند مرتبه می تونید انجامش بدید‌.

۲. گفتگو با همکلاسی ها یا دوستان: یک پارتنر همسطح و آشنا داشته باشید و منظم (یا نامنظم) با هم صحبت کنید. هر بار که بتونید با شخص دیگه ای در سطح خودتون صحبت کنید، یک قدم به رها کردن نقطه امنتون نزدیک تر میشید و به سمت پیشرفت حرکت می کنید.

۳. مکالمه و گفتگو با یک پارتنر حرفه ای: شخصی که کاری جز صحبت کردن به زبان انگلیسی نداشته باشه و سطح زبانش از شما بالاتر باشه. این پارتنر، می تونه دستتون رو بگیره و در مدت کوتاه تری شما رو به هدفتون برسونه‌‌.

برای پیشرفت در مهارت گفتگو (اسپیکینگ)، هر سه تمرین بالا رو در حد توان و زمانی که دارید انجام بدید. من به عنوان یک پارتنر زبان حرفه ای (کارشناس ادبیات انگلیسی از دانشگاه خوارزمی تهران، یک دهه سابقه تدریس، دارای تجربه آزمون آیلتس و غیره) می تونم از یک جلسه مکالمه دوستانه در بُرج تا هر تعداد جلسه در هفته که دوست داشته باشید، در کنارتون باشم.